Portfolio našich služeb

Dentální hygiena a bělení zubů

Návštěvou dentální hygieny nejen rozzáříte svůj úsměv ale hlavně investujete do svého zdraví. Tato investice se Vám mnohonásobně vrátí a ušetří Vás zbytečných trápení.

Ve všech medicínských oborech platí základní pravidlo „Prevence na prvním místě“. Stomatologie není výjimkou a správně prováděnou dentální hygienou tak můžete zabránit vzniku zubního kazu a parodontitidy.

Vstupní dentální hygiena

První návštěva dentální hygieny obsahuje

 • profesionální čištění zubů – odstranění zubního kamene a plaku

 • instruktáž – naučíme Vás čím a jak si správně vyčistit zuby (kartáčky jsou v ceně)

 • airflow

 • fluoridace – posílení skloviny

 • návrh preventivního programu

Návštěva trvá 1 hodinu.

Počet návštěv dentální hygieny je individuálně závislý na stavu pacientova chrupu a míry pokroku.

Airflow

Airflow neboli také „pískování“ odstraňuje plak a pigmentové skvrny od čaje, vína, cigaret atd. Výsledkem je dokonalé očištění zubního povrchu a především obnovení původní barvy zubu.

Odstranění zubního kamene

Zubní kámen lze také popsat jako tvrdý zubní plak. Vzniká na špatně čistitelných místech nedokonalou technikou čištění zubů. Jakmile se zubní kámen vytvoří, pacient ho už sám nedokáže čištěním odstranit a je potřeba profesionální vyčištění. Zubní kámen je jednou z hlavních příčin vzniku parodontitidy. Dráždí dáseň, která je zanícená, může krvácet, být bolestivá a celý proces může pozvolna přejít v parodontitidu charakterizovanou úbytkem kosti v důsledku jejího dlouhodobého dráždění.

Bělení zubů 

Chtěli byste mít přirozeně bělejší zuby s garancí stabilního výsledku a minimální invazivitou?

V naší ordinaci pracujeme s moderním systém bělení zubů Pure whitening. Jedná se o kombinaci domácího a ordinačního bělení zubů. Nezáleží na tom, jakou máte výchozí barvu zubů, a nebudete se muset ani omezit v konzumaci kávy, vína a jiných „zabarvujících potravin“ jako u ostatních bělících metod.

Výhody kombinovaného bělení Pure whitening.

 • Veškeré produkty a postupy Pure whitening jsou striktně standardizované. Jako jediný výrobce bělení zubů na světě má pod kontrolou celý proces bělení i výroby produktů – počínaje otiskováním, přes výrobu nosičů a gelů až po jejich skladování a přepravu. Díky tomu jsou eliminovány veškeré chyby, které mohly výsledek bělení negativně ovlivnit. Díky tomu jde vybělit i zuby u pacientů, u kterých se to s jinými systémy zdálo nemožné
 • Na rozdíl od ostatních bělení vám s jednoduchou pravidelnou údržbou vydrží Váš nový zářivý úsměv navždy, nemusíte se vzdát konzumace zabarvujících potravin.
 • Systém využívá nejnižších koncentrací peroxidu vodíku na trhu a zcela odpovídá legislativě Evropské unie. Gely pro domácí fázi mají 10 % a 16 % karbamid peroxidu (což odpovídá přibližně 3 % a 5 % peroxidu vodíku) a gely pro ordinační fázi mají 6 % peroxidu vodíku.
 • Bělící gely neobsahují žádné stabilizátory, konzervanty, glycerol ani jiné látky, které jsou v bělicích gelech běžně obsažené, a které mohou zvyšovat citlivost zubů po bělení.

Průběh bělení je následující:

 • V první návštěvě se zhotoví přesný otisk Vašich zubů, podle kterého se v laboratoři vyrobí individuální nosič na bělení. Přesnost nosiče umožňuje preciznější rovnoměrné bělení bez rizika poškození dásní.
 • V druhé návštěvě obdržíte nosiče, bělicí preparát a instrukce k dvoutýdennímu domácímu bělení.
 • Ve třetí návštěvě následuje ordinační bělení

Neváhejte se v případě zájmu obrátit na naši dentální hygienistku.

Před bělením zubů metodou Pure Whitening je potřeba mít za sebou preventivní prohlídku u zubaře a navštívit dentální hygienu, abychom váš chrup zbavili plaku, zubního kamene, pigmentů nebo případných kazů a rozhodli, zda je k bělení vhodný. 

Níže přikládáme fotky před a po bělení

 • Fotky nejsou upravované v žádném grafickém programu.
 • Jedná se o výsledky kombinovaného bělení Pure whitening.
 • Žádný z pacientů nedodržoval bílou dietu.