Zubní implantát

Zubní implantát slouží k náhradě chybějícího kořene zubu, na který se následně připevní zubní korunka, můstek či zubní protéza.

Zubním implantátem můžeme řešit následující situace:

-chybějící jeden zub

– chybějící skupina zubů

Co je zapotřebí pro implantaci?

Pro úspěšné zavedení a vhojení zubního implantátu je potřeba dostatečné množství kvalitní kosti a pečlivá ústní hygiena.

Z celkového zdravotního stavu prognózu implantace negativně ovlivňuje onemocnění cukrovkou, probíhající léčba osteoporózy a kouření.

Jaké implantáty používáme?

Pracujeme s prémiovými švýcarskými implantáty značky Camlog z titanu. V celosvětovém měřítku jsou tyto implantáty oblíbeny pro vysoký standard kvality, pověstnou švýcarskou preciznost a služby, které reagují na potřeby zákazníků

Jaká je životnost implantátů?

Zubní implantát jako takový nemá horní hranici životnosti. Implantáty nejčastěji selhávají na základě zanedbání domácí péče a prevence pacientem a zcela výjimečně mechanicky. Prvnímu zabraňuje pravidelná návštěva dentální hygieny a preventivní prohlídky. Druhému volba kvalitního a ověřeného výrobce implantátů oproti levnějším výrobcům s kratší firemní historií.

Výhody náhrady chybějícího zubu zubním implantátem jsou zejména:

– při využití zubního implantátu není třeba obrousit zuby v okolí defektu, tak jako je tomu při ošetření fixním můstkem

– ve většině případů lze pomocí implantátů dosáhnout lepšího estetického výsledku ošetření než klasickým způsobem ošetření

– fixní náhrada kotvená implantátem je pacientem podstatně lépe vnímána než náhrada snímací

Jak ošetření zubními implantáty probíhá?

  1. Vstupní konzultace s lékařem, zhotovení rentgenových snímků. Na základě vyšetření Vám lékař zhotoví léčebný plán a rozpočet.
  2. Zavedení nitrokostní části implantátu (tzv fixtury), která nahrazuje kořen chybějícího zubu a slouží jako kotevní prvek budoucí náhrady zubu/zubů.

Zákrok se provádí bezbolestně v lokální anestezii.

  1. Fáze vhojování implantátu do kosti. Doba vhojování je individuální, záleží na kvalitě kosti. Průměrně trvá 2 měsíce.
  2. Zavedení vhojovacího válečku do fixtury – modelace dásně kolem implantátu
  3. Otisk na zubní korunku/můstek
  4. Fixace korunky/můstku